Bezpieczne szyby VSG

Powstaje w wyniku trwałego sklejenia dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii. Dzięki zastosowanej technologii nawet po silnym uderzeniu, szkło nie rozpada się na małe, ostre kawałki jak tradycyjna szyba, lecz pęka w całości, pozostając na folii, eliminując ryzyko skaleczenia.

Szyba VSG pełni także funkcję przeciwpożarową, ponieważ wykazuje znaczną odporność na wysokie temperatury, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości nawet podczas pożaru. Antywłamaniową, gdyż folia między szybami złożona z kilku warstw jest niezwykle trudna do pokonania, a także konstrukcyjną, ponieważ w przypadku rozbicia szyb, folia nadal trzyma szkło i zabezpiecza okalającą przestrzeń (np. balustrad).

W ofercie ERKADO dostępne są różne warianty kolorystyczne szkła VSG: bezbarwne; mleczne – dwie tafle szklane sklejone za pomocą specjalnej mlecznej folii. Szkło mleczne jest praktycznie w ogóle nieprzezierne, dzięki czemu zapewnia we wnętrzach prywatność. Natomiast szkło klejone VSG czarne jest tworzone z dwóch jednakowych szyb o grubościach 2, 3 lub 4 mm przedzielonych laminującą folią w kolorze czarnym, która nie przepuszcza światła.

W ofercie dostępne są także szkła klejone VSG barwione, w dwóch wariantach kolorystycznych: brązowym i grafitowym. W tych przypadkach jedna z szyb jest barwiona za pomocą technologii w masie. Stosuje się je zarówno dla efektownego wyglądu, jak ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.