Przeszklenia

Każdy kto decyduje się na drzwi Erkado ma możliwość wybrania rodzaju szklenia jakie zostanie zastosowane w drzwiach. Cechą wspólną szyb stosowanych w drzwiach Erkado jest to, że są one bezpieczne dla użytkownika. Do wyboru jest szkło hartowane decormat lub przezroczyste oraz szkło klejone VSG w kolorze mlecznym lub czarnym.

Szyba hartowana jest o wiele bardziej wytrzymała od zwykłej szyby na uszkodzenia mechaniczne, a jeśli już się tłucze, to na wiele drobnych kawałków o obłych krawędziach. Ryzyko, że takie szkło kogoś skaleczy jest naprawdę znikome. Dlaczego tak się dzieje? Tajemnica tkwi w procesie produkcji – szkło hartowane powstaje poprzez podgrzanie zwykłego szkła do temperatury ponad 600 stopni C, a następnie szybkie jego schłodzenie. Dzięki temu tworzą się naprężenia ściskające, które wzmacniają taflę. Szklenie VSG (z niem. VerbundSicherheitsGlas) to w ścisłym tłumaczeniu „szkło bezpieczne warstwowe”. Powstaje ono poprzez trwałe sklejenie dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii. Nawet po silnym uderzeniu, szkło VSG nie rozpada się na ostre kawałki jak tradycyjna szyba, ale nadal trzyma się całości dzięki spajającej folii, eliminując ryzyko pokaleczenia.

Szklenie na wpust

Szklenie na wpust

Nasze drzwi szklimy stosując bezramową estetyczną metodą na wpust, stosując szkło hartowane mleczne lub opcjonalnie przezroczyste oraz innowacyjne szkło klejone VSG matowe bądź czarne.

MONTAŻ SZYB

Awers – Rewers

Standardowo szklimy nasze skrzydła „na awers”, tzn. strona matowa z ewentualną dekoracją lub bezbarwna z dekoracją znajduje się po stronie zawiasów. Na zamówienie klienta istnieje możliwość szklenia odwrotnego – „rewers”.

Awers - Rewers

ILUSTRACJA PRZEZIERNOŚCI SZKLENIA

Szkło hartowane decormat mleczne
ILUSTRACJA PRZEZIERNOŚCI SZKLENIA

Szkło hartowane decormat mleczne

Najpopularniejszym szkłem, jest szkło typu decormat, które przepuszcza światło, lecz rozmazuje pomieszczenie za drzwiami. Sprawia to, że ten rodzaj szklenia skutecznie nadaje się do zastosowania w większości pomieszczeń. Promienie światła są przyjemnie rozpraszane rozświetlając przestrzeń za drzwiami.

ILUSTRACJA PRZEZIERNOŚCI SZKLENIA

Szkło hartowane przezroczyste

Szyba przezroczysta jest bezbarwnym szkłem, które przepuszcza zarówno światło jak i zapewnia całkowitą widoczność. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie promienie światła są na wagę złota oraz gdzie nie jest potrzebne ukrywanie tego co znajduje się za drzwiami.

Szkło hartowane przezroczyste
Szkło klejone VSG czarne
ILUSTRACJA PRZEZIERNOŚCI SZKLENIA

Szkło klejone VSG czarne

Standardowo do szkła VSG używa się 2 jednakowych szyb o grubościach 2, 3 lub 4 mm przedzielonych laminującą folią w kolorze czarnym nie przepuszczającej światła.

ILUSTRACJA PRZEZIERNOŚCI SZKLENIA

Szkło klejone VSG mleczne

Szkło bezpieczne warstwowe, które powstało na skutek trwałego sklejenia 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej mlecznej folii.

Szkło klejone VSG mleczne