Lamele ścienne

Lamele ścienne to atrakcyjne wykończenie wnętrz, które cieszy się dużą popularnością. Posiadają one wiele zalet. Oprócz względów estetycznych i dekoracyjnych wyciszą pomieszczenie, poprawiając jego akustykę. Ich dodatkowym atutem jest łatwość mocowania.

Lamele ścienne ERKADO dostępne są w okleinach Premium i ST CPL, które można zestawiać ze sobą w wybranych kombinacjach. Szeroka gama dekorów pozwala na dopasowanie ich do ogólnego wystroju i stylu wnętrza. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest dowolność wyboru, która pomoże uzyskać upragniony efekt. Warto podkreślić również to, że lamele ścienne z powodzeniem można wykorzystać jako nietuzinkową, przestrzenną dekorację ściany w pomieszczeniach: biurowych, recepcjach, salach konferencyjnych, czy poczekalniach, które dzięki ich zastosowaniu zyskają ciepły i przytulny klimat.

Lamele montowane na ścianę

Lamele montowane na ścianę

Lamele ścienne stanowią interesującą propozycję pozwalającą osiągnąć spójność kolorystyczną oraz możliwość zestawiania paneli, drzwi i listew przypodłogowych ERKADO.

Elementy składowe lameli ściennych

Poszczególne elementy systemu lameli ściennych są w handlowej długości 2750 mm, jednakże każdy produkt ma długość produkcyjną 2800 mm i w takiej długości jest dostarczany, gdzie 25 mm na stronę to margines w celu swobodnego samodzielnego przycięcia przed montażem, a także rezerwa w razie uszkodzenia transportowego. Lamele ścienne można montować także bez adaptera bezpośrednio do ściany przy pomocy samej listwy montażowej na którą montujemy listwę dekoracyjną. Listwę dekoracyjną (zawierającą listwę montażową ) można zakupić tylko w
ilościach po trzy sztuki np. 3 szt., 6 szt., 9 szt. itd. Zaślepki są dostępne we wszystkich dekorach i służą do zamaskowania cięcia listwy dekoracyjnej. Zaślepki posiadają z jednej strony powierzchnię samoprzylepną.

W skład jednego modułu wchodzi:

  • adapter – ilość w opakowaniu 1 szt,
  • listwa końcowa – ilość w opakowaniu 1 szt,
  • listwa dekoracyjna 3 szt. + listwa montażowa 3 szt.

Link do pobrania instrukcji montażu:

Instrukcja montażu lameli dekoracyjnych

Elementy składowe lameli ściennych
Kompozycja lameli ściennych z listwą przypodłogową DĄB ST CPL

Kompozycja lameli ściennych z listwą przypodłogową DĄB ST CPL

Listwa przypodłogowa wykonana jest z wilgocioodpornej płyty MDF. Dostępna jest w okleinach: GREKO, ST CPL, PREMIUM oraz w okleinie podkładowej do malowania, mocowana do podłoża za pomocą dostępnych na rynku klejów.

Jak zamontować lamele ścienne Erkado?

Film z instrukcją montażu lameli ściennych – wariant z adapterem.

Jak zamontować lamele ścienne Erkado?

Film z instrukcją montażu lameli ściennych – wariant bez adaptera.