Izolacyjność termiczna – co to oznacza?

Drzwi zewnętrzne mają olbrzymi wpływ na komfort termiczny w domu. Ich jakość zależy od tego, jak dobrze zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i nie przepuszczają go na zewnątrz. Miara tego zjawiska to współczynnik przenikania ciepła (Ud), który im jest niższy, tym lepiej.

Drzwi zewnętrzne o niskim współczynniku Ud mogą zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie domu nawet o 2%, co przekłada się na oszczędności i ekologię. Przy wyborze drzwi należy sprawdzić, czy podany współczynnik Ud dotyczy całego produktu, czy tylko jego części. W przypadku technologii w jakich wykonane są drzwi stalowe ERKADO – współczynnik ten dotyczy zestawu drzwi wraz z ościeżnicą jaka jest w standardzie.

Warto zatem wiedzieć, że wszystkie technologie, w jakich produkowane są drzwi stalowe ERKADO zapewniają współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie wymaganym dla budownictwa pasywnego! A co za tym idzie spełniają wymogi programu Czyste powietrze oraz spełniają obowiązujące normy budowlane (WT21). 

Należy jednak pamiętać, że współczynnik zmienia się wraz z wybranym wzorem drzwi. Drzwi z przeszkleniem w każdym przypadku okażą się mniej skuteczne w izolowaniu ciepła niż drzwi pełne. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz.

Szukasz drzwi spełniających warunki programu „Czyste Powietrze”? Nic prostszego, skorzystaj z naszej wyszukiwarki modeli i wybierz drzwi idealne dla Twojego domu!