Drzwi antywłamaniowe Forteca

Drzwi wejściowe powinny być nie tylko wizytówką domu czy mieszkania, ale także tłumić dochodzące z zewnątrz dźwięki, chronić przed zimnem i stanowić trudną do sforsowania przeszkodę dla włamywaczy. Zwykle mają klasę odporności RC2 lub RC3, dzięki czemu są w stanie „bronić się” przed wyposażonym w proste narzędzia intruzem od kilku do nawet kilkunastu minut.

Drzwi z serii Forteca spełniają wszystkie te wymogi. Są mocowane do stałej, przylgowej ościeżnicy (drewnianej lub stalowej) na cztery 2-czopowe zawiasy z regulacją. Mają też cztery bolce antywyważeniowe, twardy próg z drewna lub stali nierdzewnej i zamek listwowy, wyposażony w dwa rygle hakowe, zamek górny oraz antywłamaniowy dolny. W ościeżnicy znajdują się cztery blachy zaczepowe z regulacją. Grubość skrzydła wynosi 46 mm. Ma ono konstrukcję ramiakową z klejonego drewna. W środku znajduje się pełna płyta, wzmacniana dodatkowo stalową blachą, co zapewnia dźwiękochłonność na poziomie 37 dB. Drzwi mogą być wyposażone w wizjer i wykończone okleiną Finish, Greko, Premium lub CPL w dowolnym kolorze i fakturze.

Informacje ogólne

Drzwi antywłamaniowe otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz FORTECA posiadają izolacyjność akustyczna na poziomie Rw=37 dB, klasę antywłamaniowości RC2 lub RC3 wg. PN EN 1627:2012 oraz 5 klasę trwałości mechanicznej.

Drzwi dostępne w pakiecie GOLD i SILVER z ewentualną zabudowa oraz z ościeżnicą stalową. Drzwi stosujemy jako wejściowe wewnątrzlokalowe.

Konstrukcja

  • ramiak drewniany pokryty klejonymi płytami HDF,
  • wypełnienie specjalistyczna płyta pełna,
  • wzmocnienie całego skrzydła płyta stalowa,
  • grubość skrzydła 46 mm.