Białe drzwi zawsze w modzie

Biel daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można łączyć ją ze wszystkimi kolorami i wzorami. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza są białe drzwi, które od lat cieszą się niesłabnącym wzięciem.

Białe drzwi zawsze w modzie

Białe drzwi zawsze cieszyły się dużą popularnością. Ich wyjątkową cechą jest uniwersalność, która pozwala na łączenie ich niemalże z każdym kolorem. Biel posiada tę cechę, że powiększa i rozświetla małe przestrzenie a, co za tym idzie, świetnie sprawdzi się w kawalerkach, małych pomieszczeniach, oraz w miejscach z ograniczonym dostępem światła. Zatem jak stworzyć wymarzoną aranżację wnętrza z drzwiami w roli głównej?

Jakie białe drzwi wybrać?

Szeroki wachlarz dekorów oraz produktów z oferty ERKADO pozwoli na wybranie odpowiedniego modelu spośród drzwi okleinowanych i lakierowanych. Jedną z nowości producenta jest okleina w kolorze biały ST CPL uszlachetniona powłoką Anti Finger, ograniczającą zabrudzenia i ślady odcisków palców. Wśród drzwi lakierowanych miłośnicy minimalizmu odnajdą modele Uno Premium i Laurencja (również w wersji okleinowanej), natomiast do bardziej klasycznych wkomponują się modele z serii Anubis i Sylena. We wnętrzach o ograniczonej powierzchni proponujemy drzwi z lustrem (Turan 7, Frezja 7), oraz modele z większymi przeszkleniami, które ułatwią dostęp światła.

W bieli też warto zachować umiar

Wykorzystując biel w aranżacjach, pamiętamy o umiarze, ponieważ zbyt wiele elementów w tym kolorze może sprawić, że wnętrze będzie wyglądać zbyt sterylnie. Dlatego do nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeni polecamy połączenie jej z czernią. Efekt ten osiągniemy, zestawiając białe drzwi z czarnym szkłem VSG, które będą stanowić elegancki i mocniejszy akcent aranżacji. Ostatnią propozycją są cieszące się dużą popularnością intarsje. Białe drzwi z intarsjami w kolorze: dębu, czarnym czy stali szczotkowanej podkreślą nowoczesny charakter pomieszczenia.

Artykuł

Przeczytaj także

Jak dobrać drzwi do stylu wnętrza?

Jak dobrać drzwi do stylu wnętrza?

Projektowanie wystroju wnętrza to, wbrew pozorom, jedno z trudniejszych zadań czekających na przyszłych właścicieli nieruchomości. Nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z pomocy projektanta, nie każdy też tego chce.

Czytaj więcej
Czy drzwi mogą wpłynąć na komfort mieszkania i domu?

Czy drzwi mogą wpłynąć na komfort mieszkania i domu?

Oczywiście! Ale wiedzą to tylko osoby, które miały pecha i zetknęły się w użytkowanych przez siebie wnętrzach z bardzo niewygodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, w których drzwi grały rolę negatywnego bohatera. Drzwi komfortowe to drzwi dobrze zaplanowane i dobrze dobrane do wnętrza.

Czytaj więcej
10 porad przed wyborem drzwi

10 porad przed wyborem drzwi

O wielkości i lokalizacji otworów drzwiowych decyzja zapada już na etapie tworzenia projektu domu. Ale postanowienia, co do wyboru konkretnego stylu i rodzaju drzwi przyszły ich użytkownik podejmuje sam, ewentualnie z pomocą projektanta wnętrz.

Czytaj więcej
GALERIA

#erkado na instagramie