Systemy przesuwne

Smart home to termin, który staje się coraz bardziej powszechny w naszej codzienności. Kluczowymi aspektami inteligentnego domu są ergonomia oraz optymalizacja wykorzystania dostępnej przestrzeni. W realizacji tych założeń nieocenione okazują się być drzwi przesuwne dostępne w ofercie ERKADO, które nie tylko oszczędzają miejsce, ale także dodają nowoczesnego charakteru każdemu wnętrzu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które łączą funkcjonalność z estetyką.

Systemy przesuwne rozróżniamy ze względu na sposób montażu. Dostępne na rynku są systemy naścienne, w których szyna prowadząca przymocowana jest do elewacji oraz systemy chowane w ścianę, których cała konstrukcja jest zabudowana, co czyni ją niewidoczną. Drzwi przesuwne są wprost stworzone do pomieszczeń o małym metrażu. Klasyczne skrzydło drzwiowe potrzebuje przestrzeni do otwarcia. Drzwi przesuwne poruszają się płynnie po prowadnicy zamontowanej do ściany (lub wewnątrz niej) nie zajmując dodatkowej przestrzeni.

SYSTEM NAŚCIENNY

System przesuwny z zabudową ościeża

System przesuwny naścienny oferujemy jako pojedynczy SP1Nz (z zaczepem), pojedynczy SP1Nb (bez zaczepu) oraz podwójny SP2N. Zestaw zawiera: szynę aluminiową wraz z maskownicą i odbojem w kolorze skrzydła o długościach:

  • 210 cm do skrzydła „100”
  • 200 cm do skrzydła „90”
  • 180 cm do skrzydła „80”
  • 150 cm do skrzydła „70”, „60”

Dostępne konfiguracje systemów naściennych przesuwnych:

System przesuwny z zabudową ościeża
System przesuwny typu LOFT STANDART
SYSTEM NAŚCIENNY

System przesuwny typu LOFT STANDART

System przesuwny pojedynczy LOFT STANDARD jest dostępny z wszystkim skrzydłami występującymi w standardowym systemie przesuwnym naściennym SP1Nb. System przesuwny LOFT STANDARD podwójny składa się z dwóch systemów pojedynczych i elementu łączącego szyny.

System podwójny LOFT STANDARD liczymy jako 2 x system pojedynczy + element łączacy szyny. Do wyboru dwa uchwyty trzymające skrzydło: INDUSTRIAL i RETRO

SYSTEM NAŚCIENNY

System przesuwny typu LOFT

System przesuwny naścienny typ LOFT jest dostępny w kolorze czarnym i w komplecie ze skrzydłem pełnym typ LOFT. Skrzydło typ LOFT standardowo jest z wypełnieniem stabilizującym „plaster miodu” lub za dopłatą z płytą pełną. Skrzydło posiada krawędź w technologii bezfelcowej. System jest przeznaczony do wykończonego „na gotowo” otworu, nie ma dostępnego tunelu. Na kompletny system składa się: system przesuwny LOFT + skrzydło LOFT + pochwyt + samodomykacz

System podwójny LOFT liczymy jako 2 x system pojedynczy + element łączący szyny. Do wyboru dwa uchwyty trzymające skrzydło: INDUSTRIAL i RETRO.

System przesuwny typu LOFT
System przesuwny MAGIC
SYSTEM NAŚCIENNY

System przesuwny MAGIC

System przesuwny naścienny typ MAGIC jest wyłącznie dostępny w komplecie ze skrzydłem pełnym typ MAGIC. Skrzydło typ MAGIC standardowo jest z wypełnieniem stabilizującym „plaster miodu” lub za dopłatą z płytą pełną. Skrzydło posiada krawędź w technologii bezfelcowej. System jest przeznaczony do wykończonego „na gotowo” otworu, nie ma dostępnego tunelu. Kompletny system składa sie: system przesuwny MAGIC + skrzydło MAGIC + pochwyt. System jest dostępny tylko w komplecie (system + skrzydło).

SYSTEM NAŚCIENNY

System przesuwny drzwi szklanych GRAF

System przesuwny do drzwi szklanych z maskownicą aluminiową anodowaną w kolorze srebrnym lub malowaną proszkowo na czarny mat. System ten jest kompletny i stosowany na wykończony otwór gdyż nie jest dostępny tunel. W systemie dostępne są wszystkie tafle szklane GRAF z naszej oferty.

Na kompletny system składa się: system przesuwny SYSTEM GRAF + tafla szklana SYSTEM GRAF + pochwyt + samodomykacz.

System przesuwny drzwi szklanych GRAF
System przesuwny chowany w ścianę
SYSTEM CHOWANY W ŚCIANĘ

System przesuwny chowany w ścianę

Charakterystyką systemu chowanego w ścianę jest to, że jego konstrukcja opiera się na kasecie. Kaseta stanowi konstrukcję dla całego systemu i to w niej chowają się drzwi w pozycji otwartej. Planując montaż systemu chowanego w ścianę należy uprzednio odpowiednio rozplanować otwór w ścianie, który pozwoli na zamontowanie kasety wraz z prowadnicą oraz obudowanie jej z obydwóch stron.

System przesuwny z pojedynczym skrzydłem polecany jest do niewielkich pomieszczeń, w których chcemy wydzielić i odgrodzić dodatkową przestrzeń. Może być stosowany w kawalerkach z małymi sypialniami, ale także sypialniach z przylegającą do nich łazienką czy garderobą.

SYSTEM CHOWANY W ŚCIANĘ

System przesuwny chowany w ścianę

W standardowy skład systemu pojedynczego/podwójnego chowanego w ścianę wchodzą następujące elementy:

  • kaseta aluminiowa [LEON] SP1 do systemu pojedynczego
  • kaseta aluminiowa [LEON] SP2 do systemu podwójnego
  • skrzydło drzwiowe bezfelcowe lub dwa skrzydła bezfelcowe
  • zabudowa tunelowa podstawowa
  • zabudowa tunelowa ZN1 lub ZN2 (opcjonalnie)