Okucia

Okucia do drzwi, to szeroka gama produktów uzupełniających, bez których skrzydła drzwiowe byłyby w zasadzie nieużyteczne. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o te elementy, które sprawiają, że drzwi się otwierają i zamykają: począwszy od klamek, przez zawiasy, zamki, zaczepy, rygle, blachy aż po wkładki i okucia specyficzne dla drzwi w systemach przesuwnych.

Wybór okuć drzwiowych jest bardzo szeroki, a co za tym idzie niełatwy. Punktem wyjścia jest zawsze dobranie okuć odpowiednich do konkretnego typu drzwi i surowca, z którego są one wykonane, natomiast kwestia wyboru materiału czy ogólnie estetyki to rzecz gustu i choć wielu projektantów próbuje tu udzielać wskazówek, ostatecznie pozostaje nam wybierać wśród okuć od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, co do jakości, a sprawy estetyki oceniać indywidualnie.

Klamki

Klamki

Z pełną ofertą klamek można zapoznać się w naszym katalogu na str. 130-140 ( link do pobrania poniżej )

Katalog ERKADO-DW-Edycja I 2023

NOWOŚĆ ! NIE MUSISZ WYKONYWAĆ DODATKOWYCH OTWORÓW.

Wiercenie fabryczne pod klamkę

Wprowadziliśmy możliwość nieodpłatnego nawiercenia otworów pod montaż klamki w drzwiach ramiakowych przy kompletacji z klamką z naszej oferty. Dotyczy tylko skrzydeł ramiakowych w okleinach Premium i ST CPL.

Wiercenie fabryczne pod klamkę
Zamek magnetyczny
OKUCIA DO SKRZYDEŁ BEZPRZYLGOWYCH

Zamek magnetyczny

Zamek magnetyczny to nowatorskie rozwiązanie zamykania drzwi bez tradycyjnej zapadki. Działanie zamka polega na automatycznym wprowadzeniu zapadki w otwór zaczepu w wyniku wzajemnego przyciągania się magnesów znajdujących się w zapadce zamka i zaczepie. Zapadka jest wykonana z tworzywa (we wnętrzu którego znajduje się magnes), nie powoduje zarysowań na zaczepie i przy zamkniętych drzwiach jest niewidoczna.

OKUCIA DO SKRZYDEŁ BEZPRZYLGOWYCH

Zaczep zamka magnetycznego

Blacha zaczepowa posiada regulację, której celem jest optymalne doszczelnienie skrzydła. Jest ona płaska, a co za tym idzie – niewidoczna przy zamkniętych drzwiach. Występuje zawsze w wersji uniwersalnej, czyli nadaje się do drzwi lewych i prawych.

Zaczep zamka magnetycznego
Zawias ukryty
OKUCIA DO SKRZYDEŁ BEZPRZYLGOWYCH

Zawias ukryty

Zawiasy ukryte 3D to innowacyjne i efektowne rozwiązanie o dużej nośności i wytrzymałości, charakteryzujące się prostym montażem oraz łatwą regulacją w trzech płaszczyznach. Dzięki swojej konstrukcji są one niewidoczne na zewnątrz, co sprawia, że samo skrzydło robi wrażenie solidniejszego i lepiej osadzonego w ościeżnicy.