Systemy przesuwne

oszczędność miejsca

6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAMONTOWAĆ SYSTEM PRZESUWNY

Urządzając wnętrze lub przeprowadzając remont często zastanawiamy się w jaki sposób powiększyć przestrzeń użytkową poszczególnych pomieszczeń. Jak optycznie wpłynąć na objętość i sprawić aby funkcjonalność poszła w parze z estetyką. Dotyczy to zazwyczaj mniejszych przestrzeni. Z kolei względem dużych powierzchni oczekujemy wyposażenia je w praktyczne i wyjątkowo atrakcyjne rozwiązania. Tradycyjne skrzydło drzwiowe potrzebuje miejsca. Jak powszechnie wiadomo, aby uzyskać świetny efekt optycznie większego wnętrza, oprócz jasnych kolorów ścian należy wyeksponować jak największą powierzchnię podłogi.

SYSTEM PRZESUWNY JEST CIEKAWYM ROZWIĄZANIEM PONIEWAŻ:

  1. jest alternatywną odpowiedzią na przewidywalność i przełamywanie  tradycyjnych schematów architektonicznych,
  2. pozwala zaoszczędzić przestrzeń na podłodze oraz na ścianie [system chowany],
  3. jest stabilny oraz bezpieczny dla użytkownika,
  4. jest wygodny i praktyczny w eksploatacji,
  5. wyraźnie eksponuje kolor i strukturę drzwi,
  6. nadaje wnętrzu nowoczesności i architektonicznej świeżości.

naścienny

System naścienny typu LOFT

System przesuwny typu LOFT jest przeznaczony dla osób szukających niebanalnego rozwiązania dla drzwi przesuwnych. Prosta konstrukcja oraz nowoczesny wygląd z pewnością dodadza pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

System przesuwny naścienny typ LOFT jest dostępny w kolorze czarnym i w komplecie ze skrzydłem pełnym typ LOFT. Skrzydło typ LOFT standardowo jest z wypełnieniem stabilizującym „plaster miodu” lub za dopłatą z płytą pełną. Skrzydło posiada krawedź typu STANDARD w technologii bezfelcowej. System jest przeznaczony do wykończonego na gotowo otworu, nie ma dostępnego tunelu.
Kompletny system składa się: system przesuwny LOFT + skrzydło LOFT + pochwyt

System przesuwny GRAF

System przesuwny do drzwi szklanych z maskownicą aluminiową anodowaną w kolorze srebrnym. System ten jest kompletny i stosowany na wykończony otwór gdyż nie jest dotępny tunel. W systemie dostępne są wszystkie tafle szklane GRAF

 

Kompletny system składa się: system przesuwny SYSTEM GRAF + tafla szklana SYSTEM GRAF + pochwyt

 

System przesuwny naścienny to synonim komfortu i estetyki. Skrzydło drzwiowe w wygodny i praktyczny sposób oddziela użytkowane przestrzenie. Jednocześnie, skrzydło jest subtelnie eksponowane na ścianie, co dodaje całej aranżacji dobrego smaku. System przesuwny naścienny to rozwiązanie, które jest odpowiedzią na chęć praktycznej aranżacji przestrzeni. Sama technologia nie jest czymś nowym jednak jeśli jest odpowiednio dobrana do wnętrza potrafi zaskoczyć oryginalnością.
Mechanizm działania jest stabilny, wygodny a przede wszystkim bezpieczny.
Skrzydło drzwiowe przesuwa się na szynie aluminiowej obudowanej maskownicą.
System naścienny Erkado dostępny jest w dwóch wariantach:
SP1N: system przesuwny pojedynczy naścienny
SP2N: system przesuwny podwójny naścienny.

Poszczególne warianty pozwalają na większą konfigurację W SP1N możemy zainstalować domykacz, który samoczynnie domknie skrzydło w końcowej fazie zamykania oraz zamek hakowy wraz z odbojem. Zamek hakowy pozwoli na odrobinę prywatności ponieważ pozwala zamknąć drzwi na klucz
Natomiast w SP2N możemy domówić tzw. synchronizację, co usprawni użytkowanie gdyż otwieranie i zamykanie następuje za pomocą ruchu jednego skrzydła. Drzwi można otwierać i zamykać jednym palcem. Jest to absolutnie wygodne.

System przesuwny MAGIC

Cały sekret systemu MAGIC opiera się na bardzo silnym prowadniku, który utrzymuje całe skrzydło i pozwala na przesuwanie go. Dzięki temu otrzymujemy zachwycający system drzwi przesuwnych, który wprawi w zachwyt nie jednego gościa w naszym domu.

System przesuwny naścienny typ MAGIC jest wyłącznie dostępny w komplecie ze skrzydłem pełnym typ MAGIC. Skrzydło typu MAGIC standardowo jest z wypełnieniem stabilizującym „plaster miodu” lub za dopłatą z płytą pełną. Skrzydło posiada krawedź typu STANDARD w technologii bezfelcowej. System jest przeznaczony do wykończonego na gotowo otworu, nie ma dostępnego tunelu.

Kompletny system składa się: system przesuwny MAGIC + skrzydło MAGIC + pochwyt

Chowany w ścianę

Są przestrzenie, które wymagają praktycznego podejścia. Odznaczają się niewielką lub ograniczoną powierzchnią. Pragniemy ciekawej aranżacji jednak nie chcemy generować dodatkowej przestrzeni na drzwi. Rozwiązaniem na te wyzwania jest system przesuwny chowany w ścianę. Dzięki niemu zachowamy tak istotny dla nas metraż. Liczy się przecież każdy metr kwadratowy.
System przesuwny chowany wymaga odpowiedniej grubości ściany (min 10 cm), w której montowana jest aluminiowa konstrukcja, tzw. kaseta drzwiowa. Gdy nie ma możliwości zainstalowania kasety w ścianie, możemy posłużyć się zabudową naścienną z płyty karton gips. Erkado ma na to swoje rozwiązania a cały mechanizm jest stabilny, wygodny i wyjątkowo bezpieczny

System chowany erkado dostępny jest w poszczególnych wariantach:
SP1C100 i 125: system przesuwny pojedynczy chowany w ścianę do kasety 100 i 125
SP2C100 i 125: system przesuwny podwójny chowany w ścianę do kasety 100 i 125

SP1C100.ZN i 125.ZN: system przesuwny pojedynczy chowany do zabudowy naściennej do kasety 100 i 125
SP2C100.ZN i 125.ZN: system przesuwny podwójny chowany do zabudowy naściennej do kasety 100 i 125

Rodzaje systemów

SP1N system przesuwny pojedynczy naścienny
SP2N system przesuwny podwójny naścienny
SP1C.100
SP1C.125
system przesuwny pojedynczy chowany w ścianę do kasety 100
system przesuwny pojedynczy chowany w ścianę do kasety 125
SP2C.100
SP2C.125
system przesuwny podwójny chowany w ścianę do kasety 100
system przesuwny podwójny chowany w ścianę do kasety 125
ZN1 jednostronna zabudowa muru podstawowego uzupełniająca do systemu SP1C.100 lub SP1C.125
ZN2 jednostronna zabudowa muru podstawowego uzupełniająca do systemu SP2C.100 lub SP2C.125