Systemy przesuwne

Poznaj systemy przesuwne ERKADO

Smart home to pojęcie z którym co raz częściej się spotykamy. Jednym z jego wymiarów jest ergonomia i maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W osiągnięciu tego z pewnością pomogą dostępne na rynku drzwi w systemie przesuwnym, które znajdziecie z ofercie ERKADO.

Systemy przesuwne rozróżniamy ze względu na sposób montażu. Dostępne na rynku są systemy naścienne, w których szyna prowadząca przymocowana jest do elewacji oraz systemy chowane w ścianę, których cała konstrukcja chowa się w ścianę. Drzwi przesuwne są wprost stworzone do pomieszczeń o małym metrażu. Klasyczne skrzydło drzwiowe potrzebuje przestrzeni do otwarcia. Drzwi przesuwne poruszają się płynnie po prowadnicy zamontowanej do ściany (lub wewnątrz niej) nie zajmując dodatkowej przestrzeni.

System przesuwny naścienny

Więcej rozwiązań oferują systemy naścienne. W ofercie Erkado znajduje się kilka interesujących rozwiązań, które można zastosować w wielu różnych przstrzeniach. Możemy wyróżnić takie systemy jak:

  • System naścienny z zabudową ościeża
  • System naścienny bez zabudowy ościeża
  • System LOFT
  • System MAGIC
  • System GRAF

System przesuwny naścienny
System przesuwny chowany w ścianę

System przesuwny chowany w ścianę

Charakterystyką systemu chowanego w ścianę jest to, że jego konstrukcja opiera się na kasecie. Kaseta stanowi konstrukcję dla całego systemu i to w niej chowają się drzwi w pozycji otwartej. Planując montaż systemu chowanego w ścianę należy uprzednio odpowiednio rozplanować otwór w ścianie, który pozwoli na zamontowanie kasety wraz z prowadnicą oraz obudowanie jej z obydwóch stron. 

System przesuwny z pojedynczym skrzydłem polecany jest do niewielkich pomieszczeń, w których chcemy wydzielić i odgrodzić dodatkową przestrzeń. Może być stosowany w kawalerkach z małymi sypialniami, ale także sypialniach z przylegającą do nich łazienką czy garderobą. 

GALERIA

#erkado na instagramie