Ościeżnice

dopasuj drzwi do swoich potrzeb

Kupując drzwi, nie możemy zapomnieć o dobraniu odpowiedniej ościeżnicy.
Dobierając ościeżnicę należy pamiętać aby miała identyczną szerokość i kierunek otwierania, co wybrane skrzydło, jak również ten sam kolor.

Poniżej prezentujemy tylko niektóre najbardziej popularne rozwiązania w Polsce: ościeżnica regulowana, ościeżnica stała, ościeżnica nakładkowa oraz ościeżnica stalowa.
Ościeżnice erkado wykonane są z wysokiej jakości materiału MDF lub drewna (HERSE, LEDA) i pokryte trwałą okleiną imitującą drewno.
W zależności od technologii, ościeżnice pokryte są następującymi rodzajami wykończeń: folia finish, GREKO, CPL, PREMIUM lub PCV.
Ościeżnica stalowa jest spawana i malowana na RAL 9010, 8003, 8017, 7035, 7016, 1005.

Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy. Kolory wyświetlane na monitorze, jak również przedstawione w  katalogach erkado mogą się różnić od tych w rzeczywistości.
Wciąż staramy się przedstawić je jak najwierniej jednak jest to niezależne od nas.
Zachęcamy do zapoznania się ze wzornikiem kolorów lub wystawką znajdującymi się u naszych Dystrybutorów.
Wraz z Nimi możesz dograć wszelkie szczegóły Twojego zamówienia (parametry techniczne, rodzaj szyby, okucia, jak również wyjątkowo ważną kwestię – montaż Twoich drzwi).

OŚCIEŻNICE

i elementy wykończenia drzwi

OŚCIEŻNICA REGULOWANA

 • stosowana jest do skrzydeł przylgowych oraz bezprzylgowych
 • ościeżnica przylgowa może być stosowana do wszystkich rodzajów drzwi wewnętrznych erkado wykonanych w technologii płytowej, oraz STILE
 • ościeżnica bezprzylgowa może być stosowana do wszystkich rodzajów drzwi wewnętrznych erkado wykonanych w technologii płytowej, oraz STILE
 • posiada zakres regulacji nawet do grubości ściany 50-52 cm (do zakresu 28 cm ościeżnica składa się z jednego elementu)
 • w skrzydłach bezprzylgowych ościeżnica regulowana posiada trzy ukryte zawiasy
 • w skład każdej ościeżnicy regulowanej wchodzą: elementy ościeżnicy luzem, zawiasy i wkręty. Poszczególne elementy w miejscach połączeń posiadają przygotowane otwory.
 • każdy zestaw zawiera instrukcję montażu oraz kartę gwarancyjną.

Ościeżnica regulowana może również służyć jako ościeżnica tunel (bez okuć) i jest wtedy stosowana do wykończenia otworów drzwiowych jako element zabezpieczenia rogów ścian. Idealnie też dodaje przestrzeni architektonicznego smaku a dzięki zróżnicowanym okleinom oferuje szeroką gamę estetycznych wykończeń.

OŚCIEŻNICA STAŁA

 • stosowana jest do skrzydeł przylgowych
 • ościeżnica przylgowa może być stosowana do wszystkich rodzajów drzwi wewnętrznych ERKADO wykonanych w technologii płytowej, oraz STILE
 • w skład każdej ościeżnicy stałej wchodzą: elementy ościeżnicy luzem, zawiasy i wkręty. Poszczególne elementy w miejscach połączeń posiadają przygotowane otwory.
 • każdy zestaw zawiera instrukcję montażu oraz kartę gwarancyjną.

Ościeżnica stała  może również służyć jako ościeżnica tunel (bez okuć) i jest wtedy stosowana do wykończenia otworów drzwiowych jako element zabezpieczenia rogów ścian. Idealnie też dodaje przestrzeni architektonicznego smaku a dzięki zróżnicowanym okleinom oferuje szeroką gamę estetycznych wykończeń.

OŚCIEŻNICA NAKŁADKOWA [regulowana]

 • stosowana jest do skrzydeł przylgowych oraz bezprzylgowych
 • ościeżnica przylgowa może być stosowana do wszystkich rodzajów drzwi wewnętrznych erkado wykonanych w technologii płytowej oraz STILE
 • posiada zakres regulacji nawet do grubości ściany 43-45 cm (do zakresu 20 cm ościeżnica składa się z jednego elementu)
 • w skład każdej ościeżnicy nakładkowej wchodzą: elementy ościeżnicy luzem, zawiasy i wkręty. Poszczególne elementy w miejscach połączeń posiadają przygotowane otwory.
 • każdy zestaw zawiera instrukcję montażu oraz kartę gwarancyjną.

Ościeżnica nakładkowa to fenomenalne rozwiązanie dla zamaskowania stalowej ościeżnicy w mieszkaniu. Zazwyczaj demontaż takiej futryny wiąże się z kuciem ścian a następnie przygotowaniem otworu drzwiowego. Rozwiązanie nakładkowe pozwala tego uniknąć. Montaż jest bardzo prosty a ościeżnica estetyczna i solidnie wykonana. Może również służyć jako ościeżnica tunel (nie ma wierceń pod zawias i blachę zaczepową ale jest wyposażona w uszczelkę) i jest wtedy stosowana do wykończenia otworów drzwiowych jako element zabezpieczenia rogów ścian.

OŚCIEŻNICA STALOWA

 • Ościeżnice stalową Erkado można stosować do drzwi wewnętrznych STILE, PŁYTOWYCH, wejściowych [HERSE] oraz do skrzydeł przeciwpożarowych LEDA EI30 i LEDA EI60 wykonanych w technologii HALSPAN.
 • Ościeżnica wykonana jest z blachy czarnej [o grubości , 1,2 i 1,5 mm] pomalowana na proszkowo na kolor RAL. Spawana w narożach.
 • Dla skrzydeł przeciwpożarowych ościeżnica stalowa posiada w standardzie uszczelkę ogniową i wzmocnienie pod samozamykacz oraz cztery zawiasy regulowane w dwóch płaszczyznach.
 • W zależności od rodzaju drzwi ościeżnice stalowe są malowane na RAL 9010, 9016, 8003, 8017, 7035, 7016, 1001, 1005
 • Ościeżnice metalowe posiadają w standardzie dodatkowy trzeci zawias.
 • Każdy zestaw zawiera instrukcję montażu oraz kartę gwarancyjną.

NAŚWIETLA

wpuść światło do wnętrza

Zapraszamy do bliższego zapoznania się na naświetlami oferowanymi przez Erkado.
Możliwości zabudowy otworu drzwiowego są dosyć liczne.

Możemy zamontować je zarówno do drzwi jednoskrzydłowych (z naświetlami bocznymi, górnymi i narożnymi) oraz do drzwi dwuskrzydłowych (z naświetlami bocznymi, górnymi i narożnymi).

Efekt uzyskany w ten sposób to przestrzeń bogatsza w światło i optyczne powiększenie pomieszczenia. Zamontowanie naświetli dodaje również niestandardowego klimatu oraz uroku.

Naświetla sa fabrycznie zmontowane i zaszklone szybą bezpieczną VSG 3331. Podczas składania zamówienia możemy zdecydować się na rodzaj szyby: mleczna lub przeźroczysta.

DRZWI JEDNOSKRZYDŁOWE
z naświetlami bocznymi, górnym i narożnymi

DRZWI DWUSKRZYDŁOWE
z naświetlami bocznymi, górnym i narożnymi