li  HISTORIA

ERKADO to przykład wyjątkowego sukcesu firmy rodzinnej na rynku globalnym. Odważny i zdecydowany rozwój potencjału produkcyjnego oraz wprowadzanie nowych kolekcji sprawiają, że dziś coraz częściej nasze drzwi trafiają do Twojego domu.

ERKADO to nazwa handlowa, która od 2010 roku obejmuje działalność detaliczną, hurtową i eksportową w zakresie produkcji i sprzedaży drzwi wewnętrznych, drzwi zewnętrznych oraz ościeżnic. Otwarcie nowych hal produkcyjnych (ponad 8.000 m2) oraz bardzo dynamiczny rozwój marki ERKADO sprawił iż wraz z Jubileuszem 35.lecia istnienia Zakładu Stolarskiego Zbigniew Kozłowski dołączyliśmy do grona liderów w produkcji drzwi. Innowacyjność, elastyczność technologiczna oraz stawianie nowych rynkowych wyzwań pozwalają cieszyć się produktami o wysokiej jakości za rozsądną cenę.

Zakład powstał w 1976 roku w Chwałowicach, w województwie podkarpackim. Jego założycielem jest Zbigniew Kozłowski – mistrz stolarstwa, który swoje pierwsze nauki rzemieślnicze pobierał od swojego ojca, również stolarza. Dzięki temu marka ERKADO opiera się nie tylko na ponad 30. letnim doświadczeniu, ale również na ugruntowanej tradycji rodzinnej.

Na początku swojej działalności firma zajmowała się szeroko rozumianą „stolarką”, a więc produkcją drzwi, okien itp. dla prywatnych odbiorców. Nauczyło to firmę elastycznego podejścia do potrzeb Klientów, dzięki któremu można było sprostać nawet najbardziej nietypowym zamówieniom. Z biegiem czasu tendencje rynkowe wykreowały wysoki popyt na drzwi drewniane i okna. W trosce o najwyższą jakość produktu i zadowolenie Klientów, Zakład wdrażał innowacyjne rozwiązania technologiczne a dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz inwestycjom wzmocnił swoją pozycję na rynku. Zakład stopniowo zawężał profil swojej działalności głównie do produkcji drzwi zewnętrznych drewnianych i drzwi wewnętrznych płytowych. Dalsze działania ukierunkowano na zakup nowoczesnego parku maszynowego, dzięki któremu zastosowano płytową technologię drzwi, co w dużym stopniu wpłynęło na poprawę jakości produktu.

  li  DYNAMICZNY ROZWÓJ Dzięki kolejnym inwestycjom w 2005 roku powstała druga fabryka z siedzibą w Gościeradowie, posiadająca kilka dedykowanych linii produkcyjnych na których wytwarzane są drzwi wewnętrze i ościeżnice. Nowoczesne wyposażenie fabryki oraz wykwalifikowany personel pozwalają na realizację zamówień powyżej 30.000 sztuk drzwi miesięcznie. Nowa lokalizacja w Gościeradowie jest nieprzerwanie unowocześniana a jej powierzchnia powiększana o kolejne nieruchomości.Ostatnią z inwestycji jak również priorytetu było wybudowanie nowego centrum konferencyjnego. Inwestycja właśnie dobiegła końca a o ogromnych zaletach tego przedsięwzięcia mogą przekonywać się nasi Dystrybutorzy.
Oprócz stosowania w produkcji renomowanych maszyn, robotów i technicznych rozwiązań, ERKADO kładzie duży nacisk na kadrę.
– Zatrudniane przez nas osoby nie są przypadkowe. Dbamy o to, aby każdy pracownik (na chwilę obecną około 250 zatrudnionych), niezależnie od szczebla czuł się kluczowy, potrzebny i miał przestrzeń do rozwoju zawodowego. Dzięki temu, praca staje się przyjemnością, co wpływa na stabilność kadry i rzutuje na atmosferę w firmie. – mówi Zbigniew Kozłowski, właściciel ERKADO.
  li  DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA Jako jeden z liderów w swojej branży firma prowadzi szeroką działalność charytatywną i wspiera wiele inicjatyw, działalności oraz osób indywidualnych. W 2015 roku firma ERKADO pierwszy raz zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
  li  WSPIERAMY SPORT ERKADO to firma, która aktywnie włącza się w popularyzację sportu oraz propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Wspieramy ludzi z pasją, którzy ambitnie dążą do postawionych sobie celów niejednokrotnie przekraczając granice własnych możliwości. ERKADO zawsze stara się być tam, gdzie gra jest Fair Play.
 li  BOGATA OFERTA W chwili obecnej ERKADO dysponuje bogatą ofertą handlową drzwi zewnętrznych drewnianych oraz wewnętrznych płytowych w technologii STANDARD i SOFT, ramiakowych STILE oraz drzwi hybrydowych TWIN. Firma współpracuje z odbiorcami hurtowymi na terenie całego kraju oraz prowadzi sprzedaż eksportową.
Nowa kolekcja drzwi ramiakowych STILE i drzwi hybrydowych TWIN to kolejny krok w stronę udoskonalenia technologii i polityki jakości. Jakości, która jest dla nas priorytetem prowadzącym do powiększenia najcenniejszego kapitału naszej firmy – grona zadowolonych Klientów.
 

button